Правильний вибір світлодіодної лампи - якісне освітленняСьогодні у всьому цивілізованому світі йде боротьба за екологічну чистоту і безпеку. Зростання тарифів на електричну енергію призводить до значного збільшення витрат на її споживання. Прагнення людини до економії коштів на споживання енергії направлено на пошук нових видів джерел електричної енергії. Результатом такого пошуку і з'явився винахід світлодіодної лампи. Світлодіодна лампа - це один з найбільш екологічно чистих джерел енергії на землі. Світлодіодна лампа - це гідна альтернатива традиційної лампі розжарювання.

Світлодіодна лампа має ряд переваг, завдяки яким вона отримує все більше застосування в побутовій практиці. Вона володіє економічністю, так як має низьке енергоспоживання. Так, наприклад, рівень її енергоспоживання в 10 разів менше лампи розжарювання, в 3 рази менше люмінесцентної енергозберігаючої лампи при одному і тому ж світловому потоці. Світлодіодна лампа відрізняється тривалим терміном служби, який становить близько 50 тисяч годин безперервної роботи (10-12 років), в той час як лампа розжарювання - 1000 годин, енергозберігаюча лампа - 10 тисяч годин. Сьогодні випускаються окремі моделі світлодіодних ламп, робочий ресурс яких перевищує 50 тисяч годин (15 років безперервної роботи). Гідність світлодіодної лампи і в тому, що вона володіє екологічною чистотою, в своєму складі не містить токсичних речовин, шкідливих для навколишнього середовища і здоров'я людини, її утилізація не вимагає дотримання спеціальних умов і заходів безпеки. Вона стабільно працює в умовах негативних температур навколишнього середовища. Світлодіодна лампа в процесі роботи практично не нагрівається, відсутній теплове випромінювання, безпечна в пожежному відношенні. Світлодіодні лампи - це надійне джерело світла, що створює якісне освітлення і має широку сферу застосування як в житлових приміщеннях в якості основного і додаткового освітлення, підсвічування інтер'єру приміщень, застосування в освітлювальних приладах різного призначення, так і у вуличному освітленні.

Дуже важливо правильно підходити до вибору світлодіодних ламп для будинку, квартири. Світлодіодна лампа має ряд параметрів, від яких залежить її економічність і довговічність, якість освітлення, вартість. Найважливіший параметр світлодіодної лампи - її потужність, яка впливає на економічність і величину світлового потоку лампи. Порівняльна характеристика показників потужності лампи розжарювання і світлодіодної лампи виглядає наступним чином:

Лампа розжарювання      Світлодіодна лампа        Світловий потік

    (Потужність, Вт)             (потужність, Вт)                    (лм)

             25                                 5,5                                 250

             40                                  8                                   400

             60                                 11                                  630

             75                                 15                                  900

Найбільш популярні для освітлення житлових приміщень є світлодіодні лампи потужністю 5,5-8 Вт. Одна світлодіодна лампа забезпечить затишний і рівний світло в розрахунку на 3 кв. метра площі приміщення. Лампи високої якості - це лампи на основі надпотужних світлодіодів і світлодіодів синього спектра. Світлодіодні лампи розраховані на напругу 12 і 220 вольт. У приміщеннях з підвищеною вологістю рекомендується використовувати світлодіодні лампи, розраховані на напругу 12 вольт.

         Світлодіодні лампи випускаються з різними типами цоколів, але найпоширеніші лампи з цоколями типів - Е 27 і Е 14 (Міньйон), лампи для точкових світильників мають цоколь G 10. У побуті поширені лампи, що мають стандартний різьбовий цоколь типу Е 27.

Світлодіодні лампи можуть бути відкритого і закритого типу, мати різну форму (круглу, грушоподібної, витягнуту, у вигляді свічки, таблетки). Колби ламп матові і прозорі. Вибираючи лампу, посилайтеся на свій смак, враховуйте дизайн і призначення лампи, купуйте лампи закритого типу.

         Важливий параметр світлодіодних ламп - колірна температура, яка впливає на комфорт в освітленні. Для житлових приміщень доцільно використовувати світлодіодні лампи з колірною температурою 2700-3000 К. Такі лампи випромінюють жовте світло, по близький своєму спектру до сонячного світла, приємний для сприйняття людським оком. Використовувати світлодіодні лампи яскравого денного світла рекомендується для освітлення офісних і виробничих приміщень. Купуйте моделі світлодіодних ламп, що випромінюють теплий білий і м'який білий світ. До того ж, важливо кут розсіювання світла, який впливає на характер освітлення приміщення. Якщо в конструкції лампи світлодіоди розташовуються в одній площині, то виходить вузькоспрямований світло, розташування світлодіодів на різних рівнях дає розсіяне світло.

Звертайте увагу на такий параметр світлодіодної лампи, як коефіцієнт передачі кольору. Яскраве освітлення досягається, якщо коефіцієнт передачі кольору становить не менше 80, більш високий показник 95, але вартість таких ламп більша. Коефіцієнт передачі кольору вказується на упаковці лампи. Сьогодні освоєно виробництво світлодіодних ламп для їх підключення з диммерами (регуляторами світла).

При покупці світлодіодної лампи звертайте увагу на її зовнішній вигляд, стан упаковки і маркування. Зовнішній вигляд лампи повинен відповідати її зразку, поверхня лампи повинна бути гладкою і рівною, без подряпин і шорсткостей, задирок, нефарбованих ділянок. З'єднання елементів лампи повинно бути надійним, без зазорів.

Маркування світлодіодних ламп повинне бути чітке, достовірне, повне, доступне для споживача. У маркуванні лампи повинні бути вказані такі реквізити:

- Відомості про виробника,

- Потужність,

- Тип цоколя,

- Світловий потік,

- Колірна температура (у словесній формі і в Кельвінах),

- Коефіцієнт передачі кольору,

- Гарантійний термін експлуатації,

- Штрих-код.

Дані реквізити мають велике значення для споживача, на них слід звертати увагу. Говорячи про виробника лампи, споживач може орієнтуватися про її якість та тривалості роботи